לוחות קלקר

שימושים

לוח הקלקר הוא חומר רב תכליתי וקל משקל שאינו מוגבל לתעשייה מסוימת, וידוע כבעל מגוון יישומים נפוצים. שימוש שכיח הוא בתחום הצילום וכחומר גיבוי, המאפשר הצגת עבודות האמנות בצורה שתבטיח שמירה על הפרויקט, ללא צורך במסגרת. אנשי מקצוע בתחום עושים שימוש בלוחות הקלקר, בזכות היותם קלי משקל אך קשיחים, דבר המאפשר בניית עיצובים ודגמים/מוצרים עמידים ויפים. שימושים נוספים בלוח קשורים לתחום האדריכלות, קולנוע, תיאטרון (תפאורה), וגלישה. לוחות הקלר מתאימים גם לתחום הפרסום, ומשמשים כבסיס לשלטים ודגמים המיועדים למיתוג ופרסום באופן שוטף, ובמסגרת תערוכות, תצוגות ושילוט נייד. זאת בנוסף להדפסת עלוני מידע על הלוח להעברת מידע בצורה ויזואלית ומעניינת; בידוד תרמי ברמה גבוהה, במסגרת תהליך הבנייה; ושילוב כמשטחי עבודה או כחלק מפרויקטים בתחום האמנות.

מודל אדריכלות העשוי מקלקר

לוחות קלקר

יתרונות מרכזיים

  • מחיר זול.
  • ליבה חזקה.
  • עמידות.
  • משקל קל במיוחד, דבר המשפיע גם על יכולת השינוע הפשוטה והנוחה, כמו גם האפשרות להרכיב ולאחסן בצורה מיטבית.
  • יכולת ליצור מגוון גימורים.

שילוב עם חומרים נוספים

לוחות קרקר מאפשרים השלמה מצוינת ליצירת בידוד, ומשתלבים עם רוב חומרי הבנייה הנפוצים, כדוגמת חומרי איטום ביטומניים ללא ממיסים, חומרים משמרים על בסיס מים, סיד, מלט, טיח, וגבס. הלוחות נפוצים גם בתחום האומנות, בזכות היותו של החומר קל לעיצוב, אם באמצעות חיתוך או על ידי שיוף והחלקה עם נייר זכוכית. בזכות היותם של לוחות הקלקר חומר חזק וקל משקל, הם יכולים לשמש כמשטח עבודה נהדר ולתמוך ביצירות אמנות ופרויקטים שונים.

חשוב לדעת

במסגרת צביעת לוחות קלקר מומלץ לעשות שימוש בצבע ספריי או צבע אקרילי, ולהימנע מהשימוש בכמות גדולה מדי של צבע, דבר שעלול לגרום לקצוות להתנתק מהקצף הפנימי בזמן שהוא מתייבש. ככלל, שימוש בכמות גדולה מדי של צבע בבת אחת, עלול לגרום להתכווצות והתעוותות של לוח הקלקר. תהליך הצביעה חשוב שיתחיל עם התזת שכבה עדינה של הצבע ורק לאחר שמתייבשת להתיז שכבה נוספת, לקבלת כיסוי מלא. כך גם כשמדובר בצביעה עם מברשת ובאמצעות צבע אקרילי, שדורשת בנוסף גם מריחה של שכבה דקה. בתחילתו של כל פרויקט, מומלץ לבצע בדיקה לפני תחילת תהליך הצביעה, כדי לוודא שיש אינטראקציה טובה בין לוח הקלקר לצבע הנבחר.

לשאלות נוספות/ייעוץ מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם באפשרי.

* לייעוץ יש לתאם הגעה מראש