חומרים למודלים

שימושים

מודלים יכולים לעזור לדמיין, לבטא רעיונות, להבין תהליכים ולממש תחזיות. החומרים הנפוצים ביותר למטרה זו הם: חמר לפיסול ללא גרגירים הנמכר באריזה של 10 ק"ג; פלסטלינה מיוחדת לעיצוב ומיועדת לשימוש חוזר, אותה ניתן לעצב ידנית או עם כלים לפיסול. נמכרת באריזה של 907 גרם; לוחות פוליאוריטן מוקצף המיועדים גם לפיסול וגילוף; פלטות פוליסטירן מוקצף (קלקר) (30); שעוות מולטי ווקס ושעוות פרפין ליצירת מודל באמצעות פיסול ידני נמכרות בגוש של 5 ק"ג, והכנת תבניותRTV  סיליקון. נמכרות באריזה של 950 גרם/5.25 ק"ג, או כגומי פוליאוריטן באריזה של 900 גרם /גלון; תחבושות גבס המשמשות ליצירת מסכות, הנמכרות באריזה של 2.7 מ׳ אורך ו-7.5 ס"מ רוחב , או  50 מ׳ אורך ו-7.5ס"מ רוחב. 

גלריית תמונות

יתרונות מרכזיים

  • חמר – קל וידידותי לעבודה ידנית לפיסול.
  • פלסטלינה – אינה מכילה גופרית. מגיעה במספר מצבים: סופט מדיום, .HARD ניתנת למחזור.
  • לוחות פוליאוריטן מוקצף – מאפשרים גילוף מדויק להכנת מודל, ויציבות בכל הגדלים.
  • פלטות פוליסטירן מוקצף (קלקר) – מאפשרות בידוד. מיועדות להכנת תפאורה, לתערוכות ופיסול, עבור תיאטרון, קולנוע, אנימציה וצילום. 
  • שעוות מולטי ווקס ושעוות פרפין – רכה ומתאימה לפיסול. 
  • תחבושות גבס – ידידותיות לעבודה ידנית, להכנת תבנית לציפוי מוצרים ועוד.

שילוב עם חומרים נוספים

את החומרים המיועדים ליצירת מודלים ניתן לצפות עם גבס או שפכטל. זאת בנוסף להעתקת המודל מתבנית סיליקון, להכנת המוצר הסופי.

חשוב לדעת

לפני השימוש בחומר, חשוב לבצע סימולציה כדי להכיר את תכונותיו ואת האינטראקציה עם חומרים נוספים.  התהליך יאפשר התאמת הפרמטרים ושילוב הכלים בהם עושים שימוש, במטרה למקסם את תהליך יצירת המודל ולמנוע ככל האפשר טעויות בדרך ולהצלחת הפרויקט.

לשאלות נוספות/ייעוץ מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם באפשרי.

* לייעוץ יש לתאם הגעה מראש