אלג'נט פולימר

בנוסף לתחומי המזון והרפואה, ותעשיות רבות המשתמשות בסוגים שונים של אלג׳נט בעיקר כדי לשפר משמעותית את הביצועים של מוצרים ספציפיים, משמש החומר גם במגוון רחב של יישומים תעשייתיים ובאמנות, עם דגש על טקסטיל, דבקים, צבעים, קרמיקה והדפסה.
בתעשיית הדפוס והצביעה לדוגמה, נתרן אלגינט יכול לשמש כמשחה של צבעים ריאקטיביים, המסייעים בעבודה עם טקסטיל ליצירת קווים ברורים, ותפוקת צבע גבוהה ומפוזרת היטב.
מדובר בחומר המתאים גם לצביעה מודרנית, שנמצאת בשימוש נרחב להדפסה של בדים כמו כותנה, משי וניילון, ומיועד בעיקר להכנת תבניות והעתקת פנים וגוף.
בנוסף, יישומים חדישים של חומרים מבוססי אלגינט מודפסים בתלת ממד, משמשים להסרת מזהמים ממי שפכים, ומשולבים בהתחדשות רקמות, ועבור הטבעה דנטלית.

אלגנט, פולימר לתבניות תלת מימד - אלגד

אלג׳נט ואומנות

אלגינט הוא פולימר טבעי המופק מאצות, המייצר ג׳ל שמתקבע במהירות כאשר מוסיפים אותו למים ולכן כאמור, מתאים מאוד ליצירת תבניות ולהעתקת אזורים בגוף, פנים ועוד.
איכות מים ירודה היא אלמנט מכריע ובעל השפעה על התוצאה הסופית, ולכן חשוב לעשות שימוש במים מזוקקים, מסוננים או מינרליים, לפני הכנת התערובת ויציקתה לתבנית.
יחסים אופטימליים בין חומר ומים חשובים גם הם, ולכן מומלץ לנסות החומר תחילה, במטרה לקבוע את הפרופורציות שייצרו את התמהיל הטוב ביותר.
האלג׳נט נמצא בשימוש נרחב באמנות ומשולב ביצירת צורות בתלת ממד, גם בזכות יכולתו להתקבע בצורה מהירה.
כך, עם השנים, פסלים ואמנים רבים החלו לבחון את האפשרות לעבוד עם החומר במטרה לייצר יציקות לעבודותיהם, עם דגש על פיסול והכנת יצירות אמנות.
קראו גם – אלגינט להעתקת פנים וגוף

תעשיית הטקסטיל

מתוך כלל היישומים של האלג׳נט, משחת ההדפסה היא היישום העיקרי והמוביל של החומר, המשמש בעיקר כמשחה לצבעים תגובתיים בשל תכונותיו הייחודיות.
למעשה, האלג׳נט יכול לעזור כמשחת הדפסה, במיוחד כמענה להשפעתה של התגובה הכימית שנוצרת בין הסיב לצבע התגובתי, הגורמת לצבע להתקבע לסיב, שהופך כתוצאה מכך לשביר, קשה ודהוי.
על ידי השימוש באלג׳נט, ניתן להדפיס דפוסים דקורטיביים, בהירים עם שמשקפים את המציאות, בעת השימוש בכותנה, משי, צמר ואפילו סיבים סינתטיים.
באופן דומה, העובדה שנתרן אלגינט הוא בעל צמיגות נמוכה, מסייעת להדפסה להיות יציבה ולמשחת ההדפסה בעלת תכולה גבוהה יותר.
בנוסף, ובזכות היותו בטוח וקל לשימוש, האלג׳נט יכול לשמש כבסיס עבור משחת צבע בעת הדפסה על צעיפים, בדים, מגבות ועוד.
שימו לב…
ניתן לעשות שימוש בתבנית אלגינט רק פעם אחת, ולעיתים הן גם עלולות להיקרע, משום שהחומר אינו חזק מספיק.
בנוסף, ומכיוון שהחומר מאבד עד שליש מגודלו תוך עשרים וארבע שעות, חשוב להניח את התבנית בשקית ניילון או מיכל עם סמרטוט רטוב, וכך להפסיק את ההתכווצות ולהאריך את תהליך היציקה.

כדי למצות את היתרונות של האלג׳נט, ולהתמודד עם האתגרים, חשוב לקרוא את ההוראות, והכרחי לנסות כמות קטנה של החומר בשילוב חומרי הגלם הנוספים, עוד לפני תחילת העבודה.
כך תוכלו להתרשם מהשפעת הלחות, הטמפרטורה, האינטראקציה בין חומר אחד לשני, ואלמנטים נוספים שיכולים להשפיע על התוצאה הסופית.

לרכישת אלג׳נט לחצו כאן
מוזמנים להתייעץ איתנו לגבי אופן השימוש, ואף לקבל הדרכה וליווי לאורך תהליך היצירה – לחצו כאן

לשאלות נוספות/ייעוץ מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם באפשרי.

* לייעוץ יש לתאם הגעה מראש